چگونه درب اتوماتیک خود را به درستی انتخاب کنید؟
فاکتورهای زیادی وجود دارند تا به شما کمک کنند که بتوانید درب اتوماتیک متناسب با درب خود را انتخاب کنید. در این بخش ابتدا به یک سری فاکتورها در انتخاب درب بازکن های اتوماتیک درب های پارکینگی ریلی اشاره می شود
وزن درب اتوماتیک
 
اگرچه عرض درب نیز مورد توجه قرارمی گیرد، اما وزن درب ریلی تأثیر اصلی را در انتخاب موتور درب بازکن اتوماتیک درب های ریلی دارد. فرض را بر این می گذاریم که درب ریلی شما مجموعه خوبی از چرخ ها و گایدریل دارد، بنابراین وزن درب ریلی خود را به عنوان اولین نقطه مرجع یادداشت کنید.
ساختار و شیب درب اتوماتیک ریلی
نکته مهم دیگری که باید مورد توجه قرار دهید ساختار و شکل درب است. یک درب با تیرک های عمودی 25 میلیمتری با فاصله 150 میلیمتری مابین هر یک از آنها، نسبت به ساختاری که یک تیرک عرضی در سرتاسر عرض آن قرار گرفته است، کمتر در برابر باد به صورت عایق عمل می کند و در نتیجه به موتور درب بازکن اتوماتیک کمتر فشارمی آورد.
شما باید به میزان مقاومت درب دربرابر باد و طوفان نیز توجه کنید در حالیکه موقعیت مکانی درب، زیربنا و پایه درب و همچنین ابعاد درب را در نظر می گیرید. به عنوان مثال یک درب با ساختاری شامل تیرک عرضی واقع درمحیطی در معرض باد مثل محیط ساحلی در برابر نیروی باد، عایق تر عمل می کند و درنتیجه به موتور بیشتر فشار می آورد درصورتیکه یک درب با ساختاری باز و بدون تیرک عرضی درمحیطی محافظت شده در برابر باد در همان سایز و عرض، کمتر در برابر باد عایق می باشد.
توجه داشته باشید که برخلاف درب های لنگه ای که عایق بودن در برابر باد برای آنها می تواند به عنوان یک شاخص در نظر گرفته شود، در مورد درب های ریلی اگرچه به آن اندازه حساس و بحرانی نیست اما باید به عنوان یک نکته مهم مورد توجه قرار گیرد.
نکته مهم دیگری که باید در نظر داشته باشید شیب درب می باشد. شیب تأثیر بزرگی بر انتخاب موتور می گذارد.
به عنوان مثال یک درب ریلی با وزن 200 کیلوگرم بر روی زمینی که اختلاف ارتفاع مابین ابتدای ریل درب و انتهای آن به اندازه میلیمتر150 می باشد، وزن مؤثر 1000 کلیوگرم دارد تا آنجا که به موتور مربوط است. بنابراین مشخص کنید که درب شما از نظر مقاوت در برابر باد و شیب در چه سطحی است: low, medium, high
چگونه درب اتوماتیک پارکینگ مناسب انتخاب کنیم
تعداد تردد درب اتوماتیک ( تعدادعملیات روزانه )
به طور کلی میزان تردد 50 بار در روز به عنوان تردد پایین در نظر گرفته می شود با فرض بر اینکه 50 تردد به طور متوسط مثلاً در طی مدت زمان 8 ساعت گسترده شده باشد. چنانچه درب 25 مرتبه در طی نیم ساعت در صبح عمل کند و 25 مرتبه عملکرد دیگر را درمدت نیم ساعت درغروب اجرا کند، بنابراین این حالت به عنوان تردد متوسط رو به بالا در نظر گرفته می شود.
بعضی از درب بازکن های اتوماتیک نیز طوری ساخته شده اند که در طول روز برای تردد های بسیار بالا عمل کنند در عین حال افرادی هم می خواهند از اپراتورهایی استفاده کنند که کاربرد کمی در طول شبانه روز دارند.
در نتیجه نکته مهمی که باید یادداشت کنید میزان ترددی است که در طول شبانه روز پیش بینی می کنید: low, medium, high
ولتاژ پایین در مقابل ولتاژ بالا درب اتوماتیک
می توانید انتظار داشته باشید که مبلغ بیشتری برای موتورولتاژ پایین (12 یا 24 ولت) نسبت به یک موتور مشابه با ولتاژ بالا (220 ولت) بپردازید. یک موتور ولتاژ پایین می تواند میزان ترددهای بالاتری را نسبت به موتور ولتاژ بالا تحمل کند.
همچنین موتور ولتاژ پایین می تواند با باتری بک آپ مجهز گردد که این قضیه برای موتورهای ولتاژ بالا بسیار مشکل تر است.
قیمت درب اتوماتیک
اینکه به شما بگویم می توانید از طریق قیمت به سمت سیستم بهتر و مناسب تر راهنمایی می شوید، همیشه صادق نیست. بعضی درب بازکن های اتوماتیک با قیمت های پایین تر گاهی می توانند بسته به شرایط مورد نظر عملکرد بسیار بهتری داشته باشند و نیز سبب صرفه جویی در هزینه های شما گردند.
اگرچه منصفانه است که بگوییم معمولاً قیمت حاکی از کیفیت ساخت بهترموتورمی باشد.
منبع: سایت شرکت پارت در